Symbol języka migowego

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności PCPR w Bochni

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej www.pcpr.bochnia.pl

Data publikacji strony internetowej: 2021-09-07. Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-03-22 (dot. działania formularza kontaktowego).

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści

  • Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas.
  • Brak alternatywnego opisu zdjęć i grafik
  • Publikacja dokumentów w formie innej niż oryginalna

Administracja strony dokłada wszelkich starań, aby dostępność i użyteczność strony internetowej www.pcpr.bochnia.pl była na poziomie WCAG 2.0.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Data sporządzenia deklaracji: 2023-03-30.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez PCPR.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-03-30.

Skróty klawiaturowe

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Skróty klawiszowe służące do przemieszczania się po elementach strony.
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony. Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:

Firefox, Chrome, Internet Explorer:

[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok

Opera:

[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok [-] aby pomniejszyć widok

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś nam pisząc do Koordynatora dostępności na adres korespondencyjny: ul. E. Windakiewicza 9/5, 32-700 Bochnia lub e-mail: pcpr@powiat.bochnia.pl lub ePUAP: /powiatowecentrumpomocyrodzinie/SkrytkaESP lub faxem i telefonicznie: +48 146119740 

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Masz prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Możesz także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości grafiki, zdjęcia itp.

W zgłoszeniu podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
  • opisz na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Zarządu Powiatu w Bochni telefonicznie +48 146153796 lub pisząc na adres e-mail: kancelaria@powiat.bochnia.pl

Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, ul. E. Windakiewicza 9/5, 32-700 Bochnia

Komunikacja publiczna

Najbliższy przystanek komunikacji autobusowej znajduje się w odległości 450 m (przy Szpitalu). Elementy wyposażenia przystanku (np. tablica z rozkładem jazdy) nie są dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Ciąg pieszy od przystanku do budynku PCPR jest w złym stanie technicznym (zmiany poziomów, stopnie, uskoki). Stromy odcinek drogi dojazdowej ma długość ok. 100 m przed płaskim wjazdem na parking.  

Otoczenie budynku – komunikacja prywatna

Dojazd do budynku jest od ul. E. Windakiewicza w górę, w stronę zabudowań Szkoły (dawniej „Mechanik”). Przy budynku znajduje się parking i są wyznaczone miejsca postojowe w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością (OzN). Miejsce dla OzN mają odpowiednie wymiary, są oznaczone na niebiesko i zlokalizowane jest bezpośrednio przed wjazdem do ciągu pieszego prowadzącego do budynku. Nawierzchnia miejsc postojowych i ciągu pieszego jest w dobrym stanie technicznym, bez zmian poziomów i uskoków, bez ubytków i nierówności.

Pomieszczenia

Siedziba PCPR mieści się w budynku parterowym. Do budynku prowadzą 2 wejścia oznaczone tablicami z nazwą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Do obu wejść prowadzi ciąg pieszy położony na wysokości 13 [cm] od poziomu parkingu. Podjazd dla wózków znajduje się przy końcu budynku - od oznaczonych miejsc parkingowych (OzN). Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejścia nie są zabezpieczone bramkami.

Pierwsze wejście prowadzi do budynku przez drzwi rozsuwane automatycznie (o szerokości 1,10 [m]) i dalej przez hol do drzwi uchylnych prawych, o szerokości 0,90 [m] umożliwiających wejście na korytarz stanowiący ciąg komunikacyjny do wszystkich pomieszczeń w budynku. Drugie wejście z ciągu pieszego prowadzi przez drzwi uchylne lewe o szerokości 0,90 [m], nieautomatyczne, przed którymi powierzchnia manewrowa ma mniej niż 1,5 [m], przez co nie zapewnia możliwości swobodnego i bezpiecznego wjazdu do budynku dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Obydwa wejścia łączy wewnętrzny korytarz.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na prawo od wejścia przez drzwi skrzydłowe (tj. drugie wejście do budynku) i równocześnie na końcu korytarza prowadzącego od pierwszego wejścia. Obsługa klientów odbywa się w większości pomieszczeń. Wejścia wewnętrzne do pomieszczeń, korytarze i pomieszczenia są dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, przy pomocy balkonika lub kul. Pomieszczenia oświetlone są światłem dziennym i sztucznym na całej powierzchni. Meble i elementy wyposażenia nie zawężają szerokości przejścia i nie powodują utrudnień w poruszaniu się. Posadzki i ściany nie odbijają światła. Posadzki są antypoślizgowe. Drzwi wewnętrzne mają szerokość 0,90 [m] są niekontrastowe. Klamki nie wymagają mocnego ściskania ani przekręcania. 

Wewnątrz budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Pomieszczenia nie są wydzielone odrębną kolorystyką. Brak piktogramów. Brak planu dotykowego obiektu.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Aplikacje mobilne

Obecnie nie prowadzimy aplikacji mobilnych

Informacje dodatkowe

Dostępność dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Osoby niesłyszące lub słabo słyszące, aby skutecznie komunikować się z nami mogą:

  • skorzystać z usługi Tłumacza Języka Migowego (PJM). Usługa jest dostępna w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30 po umówieniu terminu,
  • napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, E. Windakiewicza 9/5, 32-700 Bochnia
  • wysłać e-mail na adres: pcpr@powiat.bochnia.pl lub ePUAP: /powiatowecentrumpomocyrodzinie/SkrytkaESP
  • skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: +48 146119740

Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, z problemem zdrowia psychicznego lub w spektrum autyzmu udostępniamy opis usług Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w języku łatwym do czytania i zrozumienia. (ETR - Easy-to-read) w pliku .pdf.

Informacje o PCPR w Bochni w tekście łatwym do czytania.pdf

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.