Symbol języka migowego

Dostępność architektoniczna

Bochnia, ul. E. Windakiewicza 9/5, budynek parterowy.

Do budynku są dwa wejścia w odległości 7 metrów obok siebie. Oznaczone tablicami z nazwą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Do obu wejść prowadzi ciąg pieszy położony na wysokości 13 [cm] od poziomu parkingu. Podjazd dla wózków znajduje się przy narożu budynku i prowadzi od oznaczonych miejsc parkingowych. Przy wejściach znajdują się nadajniki systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Wejścia nie są zabezpieczone bramkami.

Pierwsze wejście do budynku jest przez drzwi rozsuwane automatycznie (o szerokości 1,10 [m]) i dalej przez hol do drzwi uchylnych, otwieranych w prawo, o szerokości 0,90 [m] umożliwiających wejście na korytarz stanowiący ciąg komunikacyjny do wszystkich pomieszczeń w budynku. 

Drugie wejście z zewnątrz prowadzi przez drzwi uchylne, otwierane w lewo o szerokości 0,90 [m], nieautomatyczne, przed którymi powierzchnia manewrowa jest mniejsza niż 1,5 [m], przez co nie zapewnia swobodnego i bezpiecznego wjazdu do budynku dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Obydwa wejścia łączy wewnętrzny korytarz.

Na wprost drugiego wejścia do budynku, w odległości 4 metrów zamontowano plan dotykowy obiektu (tyfloplan) z informacją w alfabecie Braille'a oraz tablicę informacyjną z rozkładem pomieszczeń w czarnodruku. 

Pomieszczenia.

Obsługa klientów odbywa się w większości pomieszczeń poza technicznymi. Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna. Wejścia i korytarze są dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, przy pomocy balkonika lub kul. Drzwi wewnętrzne mają szerokość 0,90 [m] i są numerowane w czarnodruku i oznaczone tabliczkami w alfabecie Braille'a. Klamki nie wymagają mocnego naciskania ani przekręcania. Drzwi nie są kontrastowe. Pomieszczenia nie są wydzielone odrębną kolorystyką. Wnętrze jest oświetlone światłem dziennym i sztucznym na całej powierzchni. Posadzki i ściany nie odbijają światła. Posadzki są antypoślizgowe. Podłoga nie ma fakturowych systemów oznaczeń nawierzchni. Meble i elementy wyposażenia nie zawężają szerokości przejścia i nie powodują utrudnień w poruszaniu się. Wewnątrz budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

Toaleta nie spełnia wymagań dostępności. Znajduje się na prawo od drugiego wejścia do budynku tuż przy tyfloplanie. Na drzwiach umieszczono piktogram.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z tego uprawnienia jest wyposażenie psa w uprząż oraz posiadanie certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. PCPR w Bochni zapewnia miskę na wodę dla psa.

Dojazd komunikacją publiczną:

Najbliższy przystanek komunikacji autobusowej znajduje się w odległości 450 metrów, przy Szpitalu. Elementy wyposażenia przystanku np. tablica z rozkładem jazdy, nie są dostępne dla większości osób z niepełnosprawnością. Ciąg pieszy od przystanku do budynku PCPR poprzez teren zabudowań szpitalnych jest w złym stanie technicznym (zmiany poziomów, stopnie, uskoki). Stromy odcinek drogi dojazdowej przed płaskim wjazdem na parking ma długość ok. 100 m.  

Dojazd samochodem i opis otoczenia budynku:

Dojazd do budynku jest od ul. E. Windakiewicza w górę i w bok, w stronę zabudowań Szkoły („Mechanik”). Przy budynku znajduje się parking i są wyznaczone miejsca postojowe, w tym dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca mają odpowiednie wymiary, są oznaczone na niebiesko i zlokalizowane są bezpośrednio przed wjazdem do ciągu pieszego prowadzącego do budynku. Nawierzchnia miejsc postojowych i ciągu pieszego jest w dobrym stanie technicznym, bez zmian poziomów i uskoków, bez ubytków i nierówności. 

Logotypy funduszy UE

„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.